Laden Evenementen

« Alle Evenementen

Tuincursus ‘Natuurrijke tuin’ 2025

februari 14 @ 10:00 - juni 21 @ 12:30 CET

€180

Tuincursus ‘Natuurrijke tuin’

Hubertinahof Arcen, 1 dagdeel per maand, 5 zaterdagen

Programma:

1. Intelligentie van planten
Hoe is jouw band met je tuin en met de natuur? De natuur en planten zijn intelligent van zichzelf. Hoe werken planten (en dieren) samen, hoe communiceren ze en hoe handhaven en verdedigen planten zich? Een les met verwondering.

2. Bodem en wilde kruiden
We duiken wat dieper in de bodem en leren over methodes van bodemverbetering. Je leert welke soorten wilde kruiden horen bij welke bodemtypes en je hoort meer over het nut en fijne toepassingen van (wilde) kruiden.

3. Eetbare planten
Eetbare soorten maken een tuin aantrekkelijk voor mens en dier. Over voedselbos(jes) en de moestuin. Hoe kun je dieren aantrekken voor een levendige natuurrijke tuin en hoe bewaar je de balans met je gewenste oogst? Wat kun je doen om plagen te voorkomen?

4. Tuin in veranderend klimaat
Hoe maak je je tuin zo goed mogelijk klimaatproof? De rol van water in de natuurrijke tuin.

5. Tuinplan
Je gaat aan de slag met een wensenlijst en verbeterplan voor je eigen tuin. Verder kijken we deze les naar bloemen en bijen. Gezamenlijke afsluiting.

We werken in een kleine groep. Er is veel ruimte voor vragen en onderlinge kennisuitwisseling. Elke les gaan we de tuin in om soorten te herkennen en inspiratie op te doen.

Wanneer en waar?

Tuincursus ‘Natuurrijke tuin’ 2025, vijf zaterdagochtenden in Arcen. De lesdagen worden in onderling overleg met elkaar bepaald.

Aanmelden en contact

Neem contact op als je mee wil doen of vragen hebt via: carolien@hubertinahof.nl, tel. (nulzes)10073869.

Gegevens

Begin:
februari 14 @ 10:00 CET
Einde:
juni 21 @ 12:30 CET
Kosten:
€180
Evenement Categorie:
Evenement Tags:
https://www.hubertinahof.nl/tuincursus-natuurrijke-tuin/

Organisator

Carolien – Hubertinahof
E-mail:
info@hubertinahof.nl

Locatie

Arcen
Arcen
Venlo, Limburg Nederland
+ Google Maps